Rusija ispalila rakete i dronove nakon završetka uskršnjeg primirja

Rusija je u ranim jutarnjim satima ispalila rakete i dronove na Ukrajinu, probudivši Kijev i istočni dio zemlje, samo nekoliko sati nakon što je jednodnevno uskršnje primirje koje je proglasio ruski predsjednik Vladimir Putin završeno.

Prema riječima ukrajinskih regionalnih zvaničnika na društvenim mrežama, trenutno nema izvještaja o povrijeđenima ili većoj materijalnoj šteti. Obim napada još uvijek nije poznat, javlja Reuters.

I Kijev i Moskva međusobno su se optuživali za hiljade napada koji su prekršili primirje, za koje je Kremlj u nedjelju naznačio da neće biti produženo.

Vašington je izjavio da bi pozdravio produženje primirja, a predsjednik Volodimir Zelenski više puta je ponovio spremnost Ukrajine da obustavi napade na 30 dana tokom rata.

Vezane vijesti

TUZLA