5 C
21.10.2024.

Rukometaši Slobode poraženi u drugom susretu protiv Winterthura

Rukometaši tuzlanske Slobode oprostili su se od evropskih rukometnih takmičenja, iako su bili blizu velikog iznenađenja protiv švicarskog Winterthura u drugom kolu EHF European Cupa.

U prvoj utakmici odigranoj u subotu, Sloboda je slavila rezultatom 28:26, a u drugom susretu koji je također odigran u Tuzli, Sloboda je pokušala odbraniti dva gola prednosti, ali kvalitet švicarske ekipe je isplivao kada je bilo najpotrebnije za njih.

Na kraju meča trijumf Winterthur je slavio rezultatom 29:20, iako je rezultat  na poluvremenu nagovještavaju nešto zanimljiviju završnicu.

Početak utakmice ponudio je egal, ali gosti vrlo brzo odlaze na četiri gola razlike (3:7). Ipak, Sloboda se vraća u susret, vraća egal i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 13:13.

Međutim, deset minuta u drugom poluvremenu je odlučile ovaj dvomeč.

Winterthur je tada napravio seriju 6:1, a u 45. minuti otišli su sa 23:16, kada je već bilo jasno da “Crveno-crni” teško mogu do novog preokreta.

Sloboda se nije mogla vratiti i završeno je pobjedom Winterthura 29:20 koji tako sa sedam golova razlike iz dva meča ide dalje.

Kod Slobode su najefikasniji bili Muharem Milkunić sa pet i Ante Dragičević sa četiri pogotka.

U redovima Winterthura najbolji je u napadu bio Alessio Lioi sa šest golova, a vrijedi istaći i odlične odbrane golmana Leonarda Graziolia.