10 C
28.10.2024.

Predstavnik Eko-ronilačke grupe invalida Lukavac osvojio prvo mjesto u Sloveniji

U organizaciji Društva za istraživanje mora i podvodne sportove iz Ljubljane, a pod pokroviteljstvom Ronilačkog saveza Slovenije u Piranu je u subotu 26.10.2024 godine održano Otvoreno prvenstvo Slovenije u podvodnoj fotografiji „DRM Open 2024“. Takmičari iz Slovenije, Italije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine su kroz objektive svojih fotoaparata prezentovali sve ljepote jadranskog podmorja. Blizina Italije je privukla veliki broj italijanskih takmičara koji spadaju u najjače reprezentacije u Evropi kada je u pitanju podvodna fotografija.

Iz Bosne i Hercegovine prvi put učešće su uzeli i podvodni fotografi Eko-ronilačke grupe invalida iz Lukavca.

„Nama je Slovenija prilično daleko, iz tog razloga smo dosada uzimali učešće na takmičenjima u Bosni i Hercegovini, Srbiji i Hrvatskoj. Ove godine smo prvi puta u Sloveniji, kolege su nas dočekale veoma srdačno, nosimo lijepe uspomene. Grad Piran je prelijepo mjesto i sigurno da ćemo se potruditi da i sljedeće godine dođemo“ kažu iz Eko-ronilačke grupe invalida.

U kategoriji kompakt aparata na temu Ambijent 1.mjesto je osvojio Faruk Kahrić (Eko-ronilačka grupa invalida), 2.mjesto  Andrea Sauro (Italija), a 3.mjesto Evgen Suban (Slovenija). U ukupnom plasmanu u kategoriji kompakt aparata 1.mjesto je zauzela Irena Frkovič (Slovenija), 2.mjesto Evgen Suban (Slovenija), a 3.mjesto Alberto Criscuolo (Italija). U ukupnom plasmanu u kategoriji DSLR aparata 1.mjesto je zauzela Chiara Scringer (Italija), 2.mjesto Claudio Zori (Italija), a 3.mjesto Fisnik Sahatciju (Hrvatska).