Predložen pritvor za Erdžana Buljubašića iz Tuzle, pokušao sakriti tragove ubistva

Predložen jednomjesečni pritvor za Erdžana Buljubašića (40) iz Tuzle zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo ubistvo, saopšteno je iz Kantonalnog tužilaštva TK.

“Postoji osnovana sumnja da je Buljubašić 22. februara 2025. godine u ranim jutarnjim satima u zgradi u tuzlanskom naselju Stupine, kada je u njegov stan došao Sabalahajrudin Suljagić uzeo nož i zadao mu udarac u lijevu natkoljenicu, te je uslijed oštećenja butne arterije Suljagić počeo naglo krvariti i preminuo je. Potom ga je umotao u deku, iznio iz stana, ostavio u stubištu zgrade, te pokušao očistiti tragove krvi iz stubišta i stana.

Nakon prijave da se u stanu čula galama, pripadnici OKP PU Tuzla, Jedinice za policijsku podršku i Sektora kriminalističke policije MUP-a TK su nasilno ušli u stan gdje su zatekli osumnjičenog i lišili ga slobode”, navodi se u saopštenju.

Nakon obavljene kriminalističke obrade, osumnjičeni je uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu predat u nadležnost Tužilaštva.

Postupajući tužilac je donio naredbu o provođenju istrage i ispitao osumnjičenog.

Istražne radnje i potrebna vještačenja su u toku.

Vezane vijesti

TUZLA