Penzioneri u Tuzli održali protest: Traže veće penzije i dostojnije uslove života

Penzioneri iz Tuzle i okoline danas su održali još jedan protest u nizu. Poslali su jasne poruke vlastima a to je da su njihova prava zanemarena i zbog visokih cijena osnovnih životnih namirnica ali i drugih proizvoda njihov život je kažu sve teži.

S obzirom na to da je danas u Bosni i Hercegovini Dan žalosti zbog smrti pape Franje, penzioneri okupljeni na Trgu slobode protest su počeli minutom šutnje.

Bila je ovo prilika da još jednom podsjete na ključne zahtjeve koje imaju. Jedan od najglasnijih zahtjeva jeste povećanje penzija jer kako se moglo danas čuti, povećanje redovnim usklađivanjem minimalne penzije za 26 KM nije dovoljno i okarakterisali su ga kao sramotni čin.

Penzije rastu u cijeloj BiH: Evo koliko će iznositi i kada stiže novo povećanje

Između ostalog, traže i poboljšanje pristupa zdravstvenoj zaštiti te subvencije troškova života.

Istakli su kako su prema nadležnim organima i vlastima uputili zahtjeve no kao ni dosadašnji protesti i brojni upućeni zahtjevi nisu prošli primjećeno, nego su kako su rekli bez odgovora.

S obzirom na to da je Nova penzionerska/umirovljenička stranka penzionera nedavno reagovala na Nprozivke premijera Nermina Nikšića, podsjetili su da su uputili pismo premijeru u kojem su zatražili da im se lično obrati i objasni odnos koji ima prema njima.

Protiv premijera i Vlade Federacije podnijeli su i krivičnu prijavu.

Vezane vijesti

TUZLA