17.8 C
08.09.2024.

FK Sloboda: Prvi poraz u startu sezone

Na Gradskom stadionu “Midhat Drljević” u Goraždu u subotu je odigrana derbi utakmica 9. kola Prve lige FBiH između FK Goražde i FK Sloboda Tuzla koja je završena pobjedom domaće ekipe rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1:0 u korist  FK Goražde, a ključni trenutak desio se u 42. minuti utakmice kada je Ivan Harambašić odlično reagovao u petercu Slobode nakon preciznog centaršuta Kerima Tatara iz kornera.

Taj gol donio je prednost Goraždu i postavio ton za ostatak utakmice. Početkom drugog dijela Sloboda je imala je priliku za izjednačenje kada se Alen Kurtalić našao u prilici  u šesnaestercu domaćina, ali njegov udarac je blokiran od strane guste odbrane Goražda.

Sloboda je nastavila pritiskati, a priliku za izjednačenje propustio je  Merdović koji nakon odličnog ubačaja Hadžibeganovića loptu glavom šalje iznad gola Čalakovića.

FK Goražde potvrdio je pobjedu u 70. minuti igre, a ponovno je briljirao Kerim Tatar, koji je izveo solo prodor i precizno poslao loptu prema Nerminu Mašiću koji sa sigurnošću završava akciju i pogađa mrežu Slobode te postavlja  konačan rezultat utakmice 2:0.

Bio je ovo prvi poraz Slobode nakon odličnog niza i osam uzastopnih pobjeda čime zasluženo drže 1. poziciju Prve lige FBiH sa 24 boda, dok je Goražde drugoplasirano sa 17 osvojenih bodova, navodi se u informaciji FK Slobode.