17.8 C
08.09.2024.

EURO 2024: Danas prva polufinalna utakmica

Polako se bližimo kraju ovogodišnjeg Evropskog prvenstva u Njemačkoj. Svoje mjesto u polufinalu izborile su reprezentacije Španije, Francuske, Nizozemske i Engleske.

U 21 sat večeras gledat ćemo susret između Španije i Francuske.

Španci su u četvrtfinalu savladali domaćina Njemačku. Za ovu utakmicu su mnogi govorili da je finale prije finala, a favoriti svakako da nisu razočarali. Španija je povela u 51. minuti, a Njemačka uspijeva izjednačiti u 89.. Neizvjesno je bilo do samog kraja, sve je upućivalo na to da ćemo gledati penale, međutim Merino u 119. minuti donosi pobjedu Špancima. Španija je jedina ekipa sa 100% učinkom, u svim odigranim utakmicama upisali su pobjedu.

Francuska se u četvrtfinalu sastala s Portugalom. Susret je protekao bez pogodaka, da bi se u izvođenju jedanaesteraca boljom pokazala ekipa Francuske. Zanimljivo je da je Francuska do polufinala došla bez ijednog postignutog gola, na svojoj strani imaju dva autogola i penal.

U srijedu od 21 sat na rasporedu je utakmica između Engleske i Nizozemske.

Englezi su se u četvrtfinalu sastali sa Švicarskom. Švicarci su poveli u 75. minuti da bi Saka 5 minuta kasnije donio izjednačenje Englezima. Jedanaesterce smo gledali i u ovom susretu, a bolja je bila reprezentacija Engleske koja je bila precizna u svih pet udaraca sa bijele tačke.

Posljednju utakmicu četvrtfinala igrale su Nizozemska i Turska. Turska je imala prednost od 1-0 sve do 70. minuta, kada Nizozemci uspijevaju izjednačiti. Činilo se da Turska i dalje ima šanse da iznenadi i prođe u polufinale, međutim autogol Muldura u 76. minuti vodi Nizozemsku dalje.

Ove četiri ekipe borit će se za prolaz u finale i u konačnici za naslov evropskog prvaka. Finale je zakazano u nedjelju, odnosno 14. jula.