Berbić: Finaliziramo pregovore sa selektorom Bećiragićem

Košarkaški savez Bosne i Hercegovine uskoro bi trebao finalizirati pregovore sa selektorom muške seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine Adisom Bećeragićem, potvrdio je predsjednik Saveza Aid Berbić.

– Pregovori su u završnoj fazi i očekujemo pozitivan ishod. Ugovor bi trebao biti potpisan na dvije godine, uz mogućnost produženja na dodatne dvije godine – rekao je Berbić.

Savez se u narednom periodu suočava s važnim odlukama, uključujući imenovanje novog selektora ženske reprezentacije. Dosadašnji selektor Drago Karalić i njegov pomoćnik Slaviša Ožegović završili su angažman, a u Savezu rade na dugoročnom planu za razvoj ženskog tima.

– Planiramo postaviti temelje za narednih četiri do osam godina kako bismo žensku reprezentaciju vratili na raniji nivo. Očekujemo da će ovo pitanje biti razmatrano u prvom kvartalu godine – istakao je Berbić.

Finansijska stabilnost Saveza takođe je jedan od prioriteta.

– Politička situacija otežava pregovore, ali do kraja aprila moramo imati definisan budžet i plan priprema za Evropsko prvenstvo – naglasio je predsjednik Saveza.

Berbić je dodao da je košarka trenutno jedan od najstabilnijih kolektivnih sportova u BiH te da očekuje dodatnu podršku države kako bi reprezentacija ostvarila što bolji rezultat na predstojećem prvenstvu.

Vezane vijesti

TUZLA