Barbarez odabrao igrače za utakmice sa Rumunijom i Kiprom

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine će utakmicama sa Rumunijom i Kiprom početi kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2026.

Susret sa Rumunijom na programu je 21. marta u Bukureštu, dok će 24.3. Zmajevi u Zenici dočekati Kipar.
Spisak igrača koje je Selektor Sergej Barbarez odabrao je igrače za ove mečeve.

Na spisku su:

– golmani: Nikola Vasilj (St. Pauli), Martin Zlomislić (Rijeka), Osman Hadžikić (Velež)

– odbrana: Sead Kolašinac (Atalanta, Amar Dedić (Marseille), Nihad Mujakić (Partizan), Jusuf Gazibegović (Köln), Nikola Katić (Plymouth), Adrian Leon Barišić (Basel), Ermin Bičakčić (Braunschweig), Stjepan Radeljić (Rijeka), Tarik Muharemović (Sassuolo)

– vezni red: Benjamin Tahirović (Brondby), Armin Gigović (Holstein Kiel), Dario Šarić (Cesena), Ivan Šunjić (Pafos), Haris Hajradinović (Kasimpaša), Dženis Burnić Karlsruher), Ivan Bašić (Orenburg)

– napad: Amar Memić (Plzen), Samed Baždar (Zaragoza), Ermedin Demirović (Stuttgart), Edin Džeko (Fenerbahče)

Pretpozivi su upućeni i Harisu Tabakoviću, Denisu Huseinbašiću, Dennisu Hadžikaduniću, Ifetu Đakovcu, Nailu Omeroviću, Enveru Kulašinu, Arjanu Maliću i Nidalu Čeliku.

Barbarez je o spisku rekao:
„Za razliku od prošlog okupljanja, nećemo moći da računamo na Kulenovića koji je povrijeđen. Ni Bajraktarević nije tu zbog problema sa povredom, a nije imao ni minutažu u posljednje vrijeme. On će nam u budućnosti sigurno puno značiti, ali na ovom okupljanju nećemo moći da računamo na njega. Novo ime je napadač Plzena Amar Memić, koji se nametnuo svojim igrama i zaslužio poziv u nacionalni tim. Radujemo se povratku Kolašinca i Radeljića koji su zbog povreda propustili prethodna okupljanja.“
Selektor je još dodao:
„Uputili smo i osam pretpoziva. To su igrači na koje računamo i koji nam se u svakom trenu mogu priključiti. Tu su i mladi reprezentativci Malić i Čelik, koji su zalog za budućnost i želimo da im damo motiv, da nastave sa kvalitetnim radom. Sigurno da su materijal za nacionalni tim, te da će i oni u budućnosti biti važan naše reprezentacije.“

Vezane vijesti

TUZLA