10.5 C
Tuzla
28.10.2024.

Faik Durmić treći na auto trci ”Formula Driver Sarajevo 2024”

Tuzlak Faik Durmić osvojio je treće mjesto na auto trci ”FORMULA DRIVER Sarajevo 2024” koja je održana 26. i 27. oktobra na dionici puta Igman – Bjelašnica. Organizator ovog događaja je Auto 4×4 Club, a trka je održana nakon 15 godina pauze. Staza je za učesnike bila 2.000 metara.

Učesnici su bili podijeljeni u devet klasa u zavisnosti od zapremine motora automobila sa kojim su se takmičili.

Za Durmića je ovo bila izuzetno uspješna trka, osvojio je 2. mjesto u klasi Sprint, zatim 2. mjesto grupa Sprint, te bio 3. u generalnom plasmanu od 40 takmičara.

faik durmic auto trka sarajevo 2
Faik Durmić sa peharom (2. mjesto)

”Konkurencija je bila na visokom nivou što je ovu trku učinilo veoma izazovnom. Sva zahvala pripada Bogu, mojoj porodici, Eldinu Kurtiću koji mi je ustupio svoj automobil, a koji je također osvojio 3. mjesto u klasi Sprint (6) i 3. mjesto u grupi Sprint dok je u generalnom plasmanu ostvario 6. mjesto od ukupno 40 takmičara”, naveo je Durmić.

Kako ističe Durmić, ovo mu je bila prva trka u toj disciplini. Inače, dva takmirača iz Tuzle, Durmić i Kurtić, na ovom događaju su osvojili tri pehara i dvije medalje.